FCE

FCE

FCE

به عنوان یکی از محبوبترین و کاربردی ترین دوره ها و آزمونهای دانشگاه کمبریج در سطح بالاتر از متوسطه محسوب می گردد

هداف اصلی دوره های گروهی FCE

دوره FCE برای آن دسته از زبان آموزانی می‌باشد که در حال حاضر هدف مهاجرت و یا ادامه تحصیل در خارج از کشور را ندارند ولی می‌خواهند با ادامه دادن زبان و تقویت آن مدرکی بین المللی نیز اخذ نمایند.

این دوره برخلاف سایر دوره های آمادگی آزمون های بین المللی در کنار آماده کردن زبان آموزان برای شرکت در آزمون تاثیر بسزایی در ارتقاء دانش زبانی دانشجویان خواهد داشت زیرا موفقیت در این آزمون در گرو دانش بالا است نه دانستن تکنیک.

کتاب های دوره

در این دوره از آخرین نسخه سری کتاب های GOLD که در سال 2017 منتشر شده استفاده می گردد.

این کتاب در کنار ارائه حجم مناسبی از لغات و ساختارها کاملا زبان آموز را آماده برای شرکت در آزمون FCE خواهد کرد.

تعداد نفرات دوره:

کلاس ها در این دوره نیز مانند دوره های ترمیک بزرگسال بین 6 الی 8 نفر تشکیل می گردد.

تعداد جلسات دوره:

هر ترم  FCE شامل 30 جلسه کلاس اصلی و 20 جلسه می باشد. شایان ذکر است دوره FCE شامل سه ترم می باشد که هر ترم دارای تعداد جلسات مذکور است.

ویژگی های دوره های گروهی FCE 

از مهمترین ویژگی های این دوره این است که در کنار آماده سازی برای شرکت در آزمون FCE سطح زبانی دانشجویان در حد بسیار چشمگیری در همه مهارت ها افزایش خواهد یافت. تمامی زبان آموزان فارق التحصیل از این دوره دغدغه ای در مورد زبان عمومی خود نخواهند داشت.

کلاس‌ها و خدمات رایگان جانبی

اولین و مهم ترین شعار موسسه دوری از کارکرد با اهداف بیزنس محور و ارائه بالاترین خدمات با بهترین کیفیت ممکن می باشد. به خود می بالیم که همواره بر شعار و سیاست های خود پایبند بوده و هستیم و در این راستا توانتیم بیش از 15 عنوان کلاس جانبی با بیش از 70 ساعت در هفته را به صورت کاملا رایگان اختیاری مختص زبان آموزان آوا برگزار نماییم.به جرات میتوان گفت مجموعه ایران اروپا تنها موسسه زبان در کشور می باشد که اینگونه کلاس هایی را ارائه می دهد.

اساتید به کارگرفته شده در این کلاس ها همگی از اساتید برتر آوا و کشور بوده و به راحتی اهداف آموزشی کلاس را پیاده سازی می کنند.

این کلاس ها یکی از بزرگترین نقاط قوت آوا می باشد که باعث شده میزان پیشرفت زبان آموزان در مهارت های مختلف علی الخصوص مهارت مکالمه چندین برابر گردد.

زبان آموزان دوره های ترمیک میتوانند به ازای هر ترم 20 جلسه از این کلاس ها استفاده نمایند.

استادان دوره های گروهی FCE

استادانی که در موسسه زبان آوا مشغول آموزش زبان انگلیسی در دوره های آزمون های بین المللی هستند، از جمله برترین و موفق‌ترین استادان زبان کشور هستند که مهر تایید به کارنامه علمی آنها زده شده است و همگی در همان دوره آی که تدریس می نمایند حداقل دارای 4 سال سابقه کار مفید می‌باشند.

تمامی استادان دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکترا در گرایش‌های زبان انگلیسی (صرفاً آموزش و ادبیات انگلیسی) بوده و دارای یکی از مدارک بین المللی آموزش زبان انگلیسی و حداقل 8 سال سابقه تدریس حرفه‌ای و مکتوب زبان انگلیسی هستند.

همه استادان آموزشگاه زبان آوا، دارای مدارک بین المللی و داخلی آموزش زبان انگلیسی از جمله CELTA , DELTA ,TKT و TTC هستند و تماما دورهای روانشناسی تدریس را سپری نموده‌اند.

نحوه تعیین سطح و ثبت نام

از انجا که 10 نفر سوپروایزر به صورت تمام وقت در شعبه مرکزی مشغول به فعالیت هستند، تعیین سطح و مشاوره رایگان همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 صبح تا 20:30 شب به صورت شفاهی و رایگان انجام شده و پس از تعیین سطح، زبان اموزان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

در آزمون‌های تعیین سطح موسسه، 12 مولفه زبانی زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرند:

 • توان درک سوالات آزمون گیرنده (Understanding)
 • قابلیت تفکر انتقادی درباره سوالات (Critical Thinking)
 • میزان روان صحبت کردن زبان آموز (Fluency)
 • میزان رعایت ساختارهای دستوری و انتخاب صحیح واژگان (Accuracy)
 • دامنه ساختار های دستوری و واژگان مورد استفاده زبان آموز (Lexical and Grammatical Range)
 • سطح اضطراب زبان آموز هنگام استفاده از زبان دوم (L2 Anxiety)
 • میزان چسبندگی جملات تولیدی توسط زبان آموز از لحاظ مکانیک زبانی (Cohesion)
 • میزان پیوستگی در جملات تولیدی (Coherence)
 • میزان دقت در ارائه پاسخ هایی که مرتبط با سوال باشند (Task Achievement)
 • درصد استفاده از ساختار های طبیعی در زبان دوم (Attestedness)
 • میزان تلاشی که شنونده نیاز دارد تا منظور زبان آموز را درک کند (Listener’s Effort)
 • تاثیر کلی ارائه زبان آموز بر ممتحن (Overall Impression)

12 مولفه بالا، اصلی ترین پارامترهای سنجش کیفیت مکالمه زبان انگلیسی هستند و از ترکیبی از روبریک های آزمون های IELTS، TOEFL (iBT) ، FCE ، Michigan Test ، Chicago English Aptitude Test به دست آمده‌اند.

آزمون گیرندگان بر روی 4 پارامتر از 12 پارامتر بالا تمرکز می‌کنند. سوالات مطرح شده در آزمون تعیین سطح نیز به صورت کاملا تصادفی (Random Sampling) از بانک سوالات موسسه استخراج شده و هر سوال به صورت هدفمند 2 یا 3 متغیر را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

پس از اتمام آزمون تعیین سطح، کارشناسان آموزشی ما درک بسیار جامع و شفافی از آناتومی زبان آموزان خواهند داشت.
قوانین دوره:

1-  هر زبان آموز بیش از 3 جلسه در هر ترم مجاز به غیبت نیست.

2- زبان آموزان متعهد به حضور در کلاس ها راس ساعت مقرر هستند.

3- شرکت در امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم الزامی است. در غیر اینصورت، موسسه از پذیرش زبان آموزان غایب در امتحان برای ترم های بعدی معذور خواهد بود.

4- زبان آموزان متعهد به تسویه شهریه قبل از شروع کلاس ها هستند.

5- شرط حداقلی حضور در کلاس‌های آموزشی بزرگسالان، داشتن 18 سال تمام و  مدرک دیپلم به بالا است.

امتحانات دوره گروهی FCE:

در ترم های FCE1 و  FCE2 نظر به اینکه دوره تکمیل نشده از زبان آموزان امتحانی به عمل نخواهد آمد ولی در پایان ترم FCE3 از زبان آموزان یک امتحان کامل FCE از تمامی مهارت ها دقیقا شبیه سازی شده با آزمون اصلی به عمل خواهد آمد که همین امتحان معیار قبولی و شرکت در دوره بعدی (CAE) خواهد بود.

پشتیبانی آموزشی:

موسسه در کنار سوپروایزرین خود از چندین کارشناس خبره زبان انگلیسی به عنوان پشتیبان آموزشی نیز بهره می برد. وظیفه اصلی پشتیبان آموزشی بر طرف کردن نقاط ضعف زبان آموز می باشد که در امتحانات و یا در حین کلاس توسط سوپروایزرین و یا اساتید گزارش شده است. به عبارت دیگر در صورت گزارش استاد لیست زبان آموزانی که نیاز به پشتیبانی و بر طرف کردن نقاط ضعف خود دارند را به پشتیبان های آموزشی ارائه خواهند داد و پشتیبان مربوطه تا برطرف شدن کامل مشکلات زبان آموزان در کنار ایشان خواهد بود.

 

 

 

پیج تخصصی مجتمع آموزشي آوا را در اینستاگرام دنبال کنید..

دنبال کردن